Dana Kárníková

09.10.2018

Dana Kárníková - 56 let, občanka Staré Lysé, matka tří dětí, zdravotní sestra.

Dobrý den,

jmenuji se Dana Kárníková. Narodila jsem se v Kroměříži, ale od svého prvního roku života jsem žila v Lysé nad Labem, kde jsem také chodila do základní školy. Poté jsem absolvovala střední zdravotnickou školu v Mladé Boleslavi. Ve Staré Lysé žiji od roku 1997. Průběžně během výchovy dětí jsem dokončila různé atestace, které jsem potřebovala k výkonu svého povolání a specializace. Z prvního manželství mám dnes již dospělého syna a domácnost se mnou sdílejí dvě dcery z druhého manželství. Manžel bohužel před 6 lety umřel. S dcerami bydlíme v domě se zahradou, kde se staráme o psy, kočky a slepice.

Myslím si, že mezi lidmi chybí komunikace. Je potřeba mluvit a sdělovat si problémy, ale i názory a postřehy obyvatel, které se potom i snáze řeší. Je k tomu nutná nejen spolupráce se schopnými lidmi ve vedení obce, kteří mají povědomí o platných zákonech a možnostech financování z rozpočtu, ale i využívání zdrojů ze státních a v současné době i eurounijních dotací.

Dále si myslím, že by obec měla více spolupracovat s okolními obcemi či městy, protože jsme například omezováni v dostupnosti využívání nádraží v Lysé nad Labem v době výstav, kdy není možné zaparkovat při cestě do zaměstnání či do školy. S tím souvisí nedostatečná autobusová doprava, kdy je potom nutné využít spíše dopravu autem do školek a škol. K tomu bych navázala na nedostatečné zabezpečení dětí po ukončení vyučování, kdy v Lysé je omezen provoz družin a tak děti, které se vrací domů již zmíněnou nedostatečnou dopravou do prázdných domovů zaměstnaných rodičů. Domnívám se, že například v rámci budované nové školky, by se mělo myslet na takový "školní klubík" , kde by děti mohly vyčkat návratu svých rodičů.  

Dana Kárníková

kandidátka do komunálních voleb v říjnu 2018