Nová herní sestava u fotbalového hřiště

03.12.2019

Dobrý den, milí spoluobčané,

je mi potěšením Vám sdělit, že po nelehké a zbytečně zdlouhavé komunikaci se současnou koalicí v obci, se nám jako opozici podařilo konečně prosadit zrealizování bezpečného a kvalitního dětského hřiště u fotbalového hřiště. Jsem rád, že mé schůzky s firmou PICCOLINO nebyly zbytečné a nenaplnil se tak scénář některých zastupitelů, že toto hřiště je zbytečné a bude stačit pouze jedno v parku nebo že ho přesuneme např. k čističce odpadních vod apod. My co v této části obce žijeme víme, že je velmi využívané a to nejen při fotbalových utkáních a akcích konaných na hřišti.

Vybral jsem velkou herní sestavu s tobogánem a skluzavkou, vyrobenou z cedrového dřeva ošetřenou speciálním nátěrem. Součástí sestavy je i houpačka a mnoho dalších doplňků. Její součástí je tobogán o délce 435 cm a skluzavka dlouhá 300 cm. Lezecí stěna je osazena plastovými kameny. Sestava má nádherně vypracovaná okna a složitou a zajímavou konstrukci střech. Bok sestavy je doplněn o herní panel tic tac toe. Žebříky, po kterých děti stoupají na podestu, mají dřevěné schody, které brání sklouznutí dětské nohy. Herní sestava je vybavena madly, dřevěný materiál má hladký povrch a hladké hrany. Herní věž je rozšířena masivním houpačkovým modulem, na kterém je zavěšena certifikovaná houpačka. 

Hřiště se aktuálně realizuje a zatím není přístupné, prosíme o respektování lhůty pro zatvrdnutí patek, ale i vytvoření dopadových oblastí celé herní sestavy pro případ pádu. Součástí tohoto hřiště bude také realizace cca 15 metrů dlouhého cedrového plůtku podél stávajícího silničního obrubníku tak, aby děti nemohly vběhnout pod projíždějící automobil. Stávající pískoviště zůstává a bude posunuto mimo dopadové oblasti.

Sestava je certifikovaná dle EN 1176 a je určená pro děti ve věku od 3 do 14 let, na děti od 3 do 6 let je nutný dohled dospělé osoby. Na tento herní prvek máme jako obec záruku 15 let a je financováno z rozpočtu obce za necelých 200 tisíc Kč.


Přejeme Vám i Vašim dětem spoustu šťastných chvil na tomto hřišti.

Marek Švitorka a Jan Hromádko