Nová LÁVKA bude do měsíce!

20.03.2019

Vážení spoluobčané Staré Lysé a Čihadel,

pokud jste nebyli svědky na vlastní uši na jednání našeho zastupitelstva 13.3.2019, máme pro vás dobrou zprávu: nová a bezpečná lávka konečně bude! 

Po našich urgencích (od roku 2017) opravit stávající lávku, bylo zadáno (prý až cca před půl rokem) Martinovi Novotnému opravit/vyměnit stávající prorezavělé pochozí plechy za nové ... a nic se až do začátku března nedělo (tedy stále se prý zinkovalo). Poté co byly staré plechy v sobotu 9.3. odstraněny bylo více než jasné, že se musí vyměnit nejen plechy, ale lávka celá. Dobrou připomínkou zastupitele Petra Vojtěcha bylo, že přeci nebudeme dávat staré natřené zábradlí na novou pozinkovanou lávku ... i na tomto jsme se dohodli a Martin Novotný měl cenovou nabídku, kterou jsme měli na jednání již k dispozici obratem doplnit o zábradlí ... 

Rozkaz zněl jasně: NOVÁ LÁVKA DO MĚSÍCE!

Je to reálné, ubezpečil nás sám Martin Novotný a posvětil i Petr Vojtěch znalý v oboru. Vzhledem k havarijnímu stavu a časové tísni jsme se všichni shodli a odhlasovali, že zakázku takto bez řádného výběrového řízení dáme Novotnému (se zábradlím předpokládám celkovou výši do 250tis. Kč). Zaúkolovali jsme tedy starostu podepsat s Novotným smlouvu o dílo viz CN doplněnou o zábradlí, ale s podmínkou penále či sankcí za zpoždění při předání hotového díla déle jak za měsíc.

Uplynul týden a zatím jsme nedostali ani návrh smlouvy o díle či jakoukoliv informaci do mailu, ale stejně tak jako vy, doufáme a těšíme se, že se již v 2. polovině dubna budeme procházet po krásné, nové, pozinkované lávce, když jsme se na tom jasně dohodli!

vaši zastupitelé Marek Švitorka a Honza Hromádko