Má se takto nedůstojně chovat starosta naší obce?

04.03.2018

Vím, že situace v obci je napjatá a že se někomu nelíbí, že chceme řádné hospodaření zastupitelstva, transparentnost a další ... dělání věcí legálně, což tu nebylo zvykem. Přesto si myslím, že bychom měli jednat a chovat se k sobě pokud možno ve vší slušnosti, tím spíše pokud se jedná o současné představitele obce nebo samotného starostu. Upřímně jsem o něm velké mínění neměl, potom co jsem byl svědkem jeho arogance, posmívání se lidem a dalšího nedůstojného chování starosty.

Poté co jsem zažil v pátek 2.3.2018 jsem zhnusen a musím se o to s vámi podělit. V 17h jsem něco nakoupil v naší samoobsluze a potom co jsem ji opustil a přecházím přechod pro chodce jsem pohlédl nahoru směrem k Národní škole a v duchu si říkám, že by jí slušela nová fasáda či pěkná okna. V tom jasně a nahlas slyším ... CO NA TO ČUMÍŠ TY ČŮRÁ . . ! Nemohl jsem uvěřit vlastním uším, přesto, že sluch mám v pořádku (v lednu 2018 zkontrolován doktorkou Skalickou). Rozhlédnul jsem se a byl to starosta Vančík, který v podnapilém stavu (ano již od brzkého odpoledne se konal v hasičárně "večírek") pokoušel se umístit své kolo do stojanu (ano opilý přijel a odjel na kole). Rozzuřený jsem se rozběhl k němu s otázkou, zda to myslí vážně - jako nadávat mi do ČŮRÁ..? A jestli si myslí, že se má takto chovat starosta obce? Rychle se stačil přesunout mezi dveře prodejny, protože pochopil, že přestřelil. Bylo vidět, že je pod vlivem (což ho určitě neomlouvá), smál se mi do očí a říkal: "pane Švitorka já nic neříkal ... to jste špatně slyšel" a opakoval to (protože už ho poslouchala prodavačka). Nedělám si iluze, že to nebude vyprávěno jinak či opačně, ale mohu vás ubezpečit, že přesně takto se to opravdu stalo a jsem ochoten to potvrdit každému přísahou na své děti! 

Jsem z toho opravdu znechucen, chápu s žádnou opozicí nepočítal a vše bere velmi osobně, ale je hodné starosty obce takto nadávat občanům, kteří vyjádří jiný názor? 

marek.svitorka@staralysaprovsechny.cz