Jana Světlá Volfová, DiS.

31.08.2022

Pedagogická pracovnice

Jana je čestná, trestně bezúhonná a charakterní osoba s pozitivním přístupem ke všem občanům bez rozdílu. Její prioritou je zajistit bezpečnost nejen pro rodinu, ale i občany Staré Lysé. Proto jsme rádi, že ji na kandidátce máme :-)

Jany motto je: "Společnou silou a úsilím se dá zvládnout vše!" 

Vážení a milí spoluobčané,

dovolte mi, abych se Vám představila.

Jmenuji se celým svým jménem Jana Světlá Volfová. Jsem potomek z hospodářské rodiny, rodu Volfů konkrétněji prarodičů Anny Volfové roz. Horčicové a Adolfa Volfa, dcera druhorozeného syna Miroslava Volfa narozeného roku 1937 v obci Stará Lysá.

Pocházím z lázeňského města Poděbrady. Občankou vesnice Stará Lysá Čihadla jsem se stala ve svých 16 letech, kdy se můj tatínek rozhodl strávit svůj důchod v místě svého narození a také zde dožil. Naše vesnice je pro mne srdcovou záležitostí a domovem. Prožívám tu krásné chvíle všedních dní od svého narození, kdy jsme do vesnice jezdili za svými prarodiči, později na veškeré školní prázdniny, státní svátky a víkendy.

Obec za tu dobu prošla velkými změnami a rozrostla se o mnoho nových staveb, hřišť aj. Dokonce mne obec zaujala natolik, že jsem se při svém demografickém průzkumu zabývala vývojem obyvatelstva a také jejím rozvojem.

Od útlého dětství jsem byla tatínkem vedena k pracovitosti, chovu drůbeže, obdělávání půdy, hospodaření s financemi a také vzájemné úctě mezi lidmi bez rozdílu věku, handicapu. Práce mi není cizí, ničeho se nezaleknu, proto si myslím, že je stále v naší obci ještě na čem pracovat. Svou mamkou jsem byla vedena velmi despotickým způsobem k slušnému vzdělání a kariéře. Tatínek mne vedl cestou čestného, diplomatického jednání, úctě k lidem, vztahu k rodině a práci. Za což jsem svým oběma rodičům vděčná.

Mé dosažené profesní záležitosti se odvíjí i promítají do mých zálib. Což v dnešní uspěchané době považuji za velmi inspirativní a naplňující. Profesí jsem sociální pracovnice a sociální pedagožka. Své profesi se věnuji jako vedlejší dobrovolné činnosti. Již několik let se věnuji intenzivní práci ve školském sektoru, kde pracuji jako kvalifikovaná asistentka pedagoga s několikaletou praxí v oboru.

Mám rodinu a děti na které jsem patřičně hrdá, jsem podporující, impulzivní, motivující, milující matka se smyslem pro vzájemný respekt, důvěru, svobodomyslný řád a pořádek.

Mými zálibami jsou příroda, umění, kultura, sociální činnost, kontinuální vzdělávání aj.

Možná vás zajímá úplně něco jiného, tak se mě zeptejte osobně a nebo napište na emailovou adresu: jana.svetlavolfova@email.cz

S upřímným pozdravem a přáním příjemných dní, JSV*