85% dotace na kompostéry

16.05.2018

Vážení spoluobčané Staré Lysé a Čihadel,

v současné době je možné, aby naše obec zažádala o dotaci na kompostéry ZDARMA pro občany, případně velký štěpkovač pro potřeby obce. Výše dotace je 85 % a minimální celková cena, o kterou může obec požádat je 500 tis Kč. 

Oslovili jsme firmu Dotace snadno (www.dotacesnadno.cz), která patří mezi nejúspěšnější společnosti zabývající se získáváním dotací. Firma by pro naší obec mohla připravit žádost o dotaci a to zcela zdarma. Cena za přípravu a administraci projektu bude placena až po případném získání dotace a je zahrnuta do uznatelných nákladů (tudíž 85 % hradí poskytovatel dotace a 15 % obec). Jelikož kompostéry pro občany budou hrazeny z dotace, musejí být občanům poskytnuty zdarma. Aby došlo, co možná k nejlepšímu využití dotace, bylo by v hodné, aby každý zájemce o kompostér předem oznámil, zda má zájem o kompostér a jaký typ (předpokládá se 1 ks kompostéru na jedno číslo popisné). Je možné vybírat z plastových a dřevěných kompostérů, viz obr.

Za tímto účelem jsme založili emailovou adresu dotace@staralysaprovsechny.cz, kam každý občan může napsat o jaký typ kompostéru má zájem. Nejlepší forma bude jméno, typ kompostéru a číslo popisné, kde bude kompostér použit. Např. Jan Hromádko, dřevěný kompostér K200, Stará Lysá 134. Vzhledem k tomu, že každý nemusí chtít posílat email, domluvte se s příbuznými či známými a pošlete informaci za více zájemců v jednom emailu. Zájemce budeme registrovat a následně předložíme zastupitelstvu, aby byl již vidět zájem ze strany občanů. V případě, že bude menší zájem o kompostéry, žádost o dotaci se může podat jen např. na 50 kusů kompostérů pro občany, kteří o ně budou stát a zbytek dotace může jít na velký štěpkovač, který by obec i obecní zahradník jistě využili.

Proto prosíme všechny zájemce o kompostér, aby předem dali vědět, kdo kompostér bude chtít. Pokud se Vám líbí nějaké jiné, tak je můžete klidně navrhnout. Pro dotaci nejsou kompostéry ničím omezené (velikostí, objemem).

Pokud budete mít zajímavý nápad, na co by bylo možné získat dotaci v naší obci, zašlete nám tuto informaci na email dotace@staralysaprovsechny.cz a my se ji pokusíme prověřit a získat.

Tým StaráLysaProVšechny

dotace@staralysaprovsechny.cz